Perşembe, Mart 12, 2015

Kitap Yorumu: Son Şarkı - Nicholas Sparks

Son Sarkı – Nicholas Sparks


Orijinal Adı: The Last Song
Sayfa Sayısı: 470
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Artemis

Arka Kapak

AŞKIN YAZI BİTER Mİ? 
AŞKSIZ YAZ GEÇER Mİ? 

New York Times çoksatarı yazar Nicholas Sparks modern aşk öyküleri anlatmaktaki ustalığını bir kez daha gösteriyor. Ailesinin aldığı ani kararlar sonucu evini, çevresini, alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalan Veronica kızgın ve küskündü. Oysa bu parçalanma ona hayatının hediyesini getirecekti. Bilmiyordu. İlk aşk. Yakalandığı bu tutku, ısrarcı, kararlı ve yeryüzündeki her şeyden güçlüydü. Bilmediği bir şey daha vardı... Aşk, onu acının anaforuna doğru inatla sürüklüyordu. 

BÜTÜN MUTLU AİLELER BİRBİRİNE BENZER. HER MUTSUZ AİLENİN MUTSUZLUĞU İSE KENDİNE ÖZGÜDÜR.-Tolstoy 

   On yedi yaşındaki Veronica Ronnie Miller'ın hayatı, ailesinin boşanması ve babasının New York'tan Kuzey Carolina, Wrightsville Plajı'na taşınmasıyla altüst olmuştu. Dahası tüm bunların üzerinden üç yıl geçmişti ancak Veronica hala kızgın, hala küskündü. En çok da babasına. 

   Bir gün annesi, herkesin hoşuna gideceğini düşündüğü, harika bir fikirle çıkageldi. Ronnie ve kardeşi yaz tatilini babasının yanında geçirecekti. 

   Ronnie'nin babası eski bir konser piyanistiydi ve gelin görün ki, bu sıkıcı, küçük sahil kasabasında sakin bir hayatı tercih etmişti. Tek tutkusu da kasabanın kilisesi için bir sanat eseri hazırlamaktı. 

   Asi ve kırılgan Ronnie ise hiçbir şeyi umursamıyordu. Babasının tüm yakınlaşma çabalarını karşılıksız bırakıp yaz bitmeden New York'a dönmenin bir yolunu arıyordu aslında. Fakat karşısına Will çıktı ve dünya yavaşça silindi gözlerinden. Artık nerede olduğu değil, Will'le olup olmadığı önemliydi. 

   İşin komiği Will, kasabanın kazanovası ve Ronnie'nin âşık olabileceği en son erkekti. Ama aşk ısrarcı, kararlı ve her şeyden güçlüydü. 

   Ronnie yavaş yavaş kalkanlarını indiriyor, kendini yüce aşkın kollarına bırakıyor, aşkın, acının kucağına çekiliyordu. Ronnie işin acı kısmının asla farkında değildi...Yorum

   Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Ben iyiyim, sadece şu sıralar canım pek fazla bir şey yapmak istemiyor. Dizi açsam iki dakika sonra sıkılıyorum falan. Asil Kan’ı okumaya devam ediyorum. Güzel gidiyor. Birkaç güne onunda yorumu gelir sanırım. Her neyse gelelim bugün yorumlayacağım kitaba.

   Bu kitabı, çalıştığım zaman okuyordum. Bu yüzden bir hafta aldı bitirmem. Normalde daha kısa sürede okuyabileceğim bir kitaptı. Ancak sabahtan akşama kadar çalıştıktan sonra eve gelince tabiri caizse devrilip uyukluyordum. :)

   Sıkıcılıktan oldukça uzak bir kitap. Olaylar seri bir şekilde sıkmadan ilerliyor. Veronica ve babasının ilişkisi etkileyici. Ayrıca kardeşine de bayıldım.

   Gerek yaşadığı sıkıntılar olsun gerekse Will ile yaşadıkları anlar olsun gerçekten de etkileyici bir kitap ve aile ilişkisini oldukça güzel bir şekilde ele almış.

   Okurken keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Bu kitabı okuyalı bayağı oluyor. Bu sebeple uzun uzun bir yorum yapamayacağım. :) Ayrıca bu kitabın birde filmi varmış. Henüz izlemedim ancak izlemeyi düşünüyorum. :) Kitabı okuyacak olanlara iyi okumalar dilerim.

Puanım


Sevgiyle kalın…

0 yorum:

Yorum Gönder

Social Profiles

Twitter Facebook Google Plus Instagram Email Pinterest

İzleyiciler

Reklam Alanı

En çok yorum yapanlar

Puanlama Tablosu

Puanlama Tablosu

Yasal Uyarı

Site içerisinde yer alan tüm fikir, tasarım, yazı ve fotoğraflar Ebrar Şeyban'a aittir. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kaynak belirtilmeden, izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması yasaktır.
Copyright © N. Ebrar Şeyban
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © Bayan Safir Mavi | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com