Pazartesi, Şubat 23, 2015

Kitap Yorumu: Ufka Dokunmak - Iris Johansen

Ufka Dokunmak - Iris Johansen

kitap yorumu ufka dokunmak iris johansen


Sayfa Sayısı: 220
Baskı Yılı: 2010
Yayınevi: İlayda

Arka Kapak

    Çöl fırtınasına kapılan Billie’yi kurtaran adam çok yakışıklı ve karizmatikti. Küçük çaplı bir film için orta doğuya gelen Billic Callahan, kendini bir hiç ummadığı bir maceranın içinde bulmuşcasına çöl fırtınasından kurtulmasına yardımcı olan adama hayretler içinde bakıyordu. Bir prens gibi yakışıklı olduğu kadar da gizemli olan bu adam, sanki bir şair gibi konuşuyordu. Peki, bu çekici adamın, koskoca bir çölün ortasında işi neydi. Daha da ilginci Billie gibi sıradan bir kadın onun için neden bu kadar önemliydi?

   Bu yoğun ilgi Billie’yi meraklandırdı ve David’in davetini kabul edip, evim dediği ufak kalesine gitmeyi kabul elti. Arlık Billie hiç de ummadığı romantik bir maceranın içindeydi ve bu yakışıklı adamın ona sunduğu güzelliklerin ardı arkası kesilmiyordu...

“Aradığınız aşkı hiç ummadığınız bir yerde bulacaksınız…”
Publishers Weekly

“Romantizmin ustasından büyüleyici bir başyapıt.”
Booklist

“Tam isabet, yine çok güzel bir romantik macera.”
Kirkus

“Johansen farklı bir romantizmle akılları kurcalayan gizemi birleştirmiş ve çok harika bir romana imza atmış.”
Publishers Weekly

“Johansen büyüleyici bir kaliteye sahip.”
Library Jourmal


Alıntı

''Eğer sadece bir şans verirsen sevgi nereye dikersen dik büyüyecektir.Ama ona bir şans vermen gerekir. Gitmene izin vermezdim,biliyorsun. Peşinden geliyordum.Hayatında bundan önce yer almış kişiler gitmene izin vermiş olabilirler ama ben vermem. Hiç bir zaman. Eğer benimle kalmayacaksan bende seninle gelirim,bir derviş gibi peşine düşerim,sırtımda gitarını taşırım. Napa Vadisinde seninle birlikte üzüm toplarım,Samoa da inci yakalamak için dalarım ya da Nassau da birlikte turistler için hasırdan sepetler yaparız.'' David'in safir gözleri bir akkor gibi sıcacık parıldıyordu. ''Birlikte yaşarız,birlikte çalışırız,birlikte severiz. Ve son ne olur biliyor musun? Bir gün nihayet kök saldığını görürsün dağ lalem. Ben senin köklerin olurum,tıpkı senin de benim köklerim olduğum gibi. Köklerimiz birbirine geçer ve yılla geçtikçe daha da güçlü büyüyüp serpiliriz''Yorumum

   Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Bu kitabın ve bir önceki yorumladığım kitabı daha önce Bir Yudum Hayal bloğunda görmüş olabilirsiniz. Şimdi tekrar burada yayınlamamın sebebi artık burayı kullanıyor olmam ve zamanında çok amatörce birkaç cümleyle yorumladığım kitabı hem gözden geçirip hem daha düzgün bir yorum yapmak. Okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

   Gelelim kitabımıza… Kitap bir solukta okunup bitecek şekilde akıcıydı. Aynı zamanda karakterleri ve kurgusuyla da okudukça okuyası geliyor insanın.

   David karakterine bayıldım ki bayılmamak elde değil. Yok böyle bir erkek dedirtiyor ki harbiden yoktur herhalde. O sözleri, konuşmaları insanı alıp uzak diyarlara uçurur cinsten. Duyguları çok iyi yansıtıyordu.

   Hatırlayabildiğim kadarıyla böyleydi. Uzun zaman olmuş nereden hatırlıyorsun derseniz, şöyle ki kitabın içeriğini, isimleri, olayları unutabilirsiniz ancak hissettirdiklerini unutamazsınız bence. Okumanızı tavsiye ederim. Gerçek dünyadan kopmak, kafa dağıtıp rahatlamak isteyenlere kesinlikle tavsiyemdir. Başka bir yayında görüşmek üzere…


Puanım
5 yildiz

Sevgiyle Kalın…
sevgiyle kalin

0 yorum:

Yorum Gönder

Social Profiles

Twitter Facebook Google Plus Instagram Email Pinterest

İzleyiciler

Reklam Alanı

En çok yorum yapanlar

Puanlama Tablosu

Puanlama Tablosu

Yasal Uyarı

Site içerisinde yer alan tüm fikir, tasarım, yazı ve fotoğraflar Ebrar Şeyban'a aittir. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kaynak belirtilmeden, izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması yasaktır.
Copyright © N. Ebrar Şeyban
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © Bayan Safir Mavi | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com