Salı, Aralık 08, 2015

Kitap Yorumu: Aşk Tuzağı - Linda Howard

Orijinal Adı: The Second Opinion
Çevirmen: Cumhur  Mısıroğlu
Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Martı Yayınevi

Arka Kapak

Bütün aşklar imkânsız mıdır? Denemeden bilemezsiniz.
New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor. Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir.

Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder'ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn'le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.

"Linda Howard tam anlamıyla muhteşem bir yazar."
Iris Johansen

"Romantizm, gerilim ve eğlence ancak Linda Howard sayesinde bir araya gelebilir."
Sandra Brown

"Linda Howard ismi artık heyecanla eş anlamlı hale geldi."
Romantic Times

"Yakıcı bir aşk, dizginlenemez duygular ve elinizden düşüremeyeceğiniz bir gerilim."
Publishers Weekly


Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Ben iyiyim, fakat bu aralar epey yoğunum. Yeni video gelecek demiştim fakat kamerayla ilgili aksaklıklar sebebiyle çekemedim.  Bu kitabın yorumu da ne zamandır girilmeyi bekliyor. İşten küçük bir kaçamak yaparak yazıyorum buraya. :)

Evet, gelelim kitabımıza. Kitap Jaclyn Wilde etrafında dönüyor. Jaclyn bir düğün organizatörüdür ve zaman zaman müşterileriyle problem yaşamaktadır. Bu sorunlu müşterilerden biri de Carrie Edwards’dır. Carrie’bir cinayete kurban gider ve bunun sonucunda bütün gözler onu son gören Jaclyn’e çevrilir. Cinayet davasıyla ilgilenen ve kendisini sorgulayan Dedektif Eric Wilder ise başlı başına bir sorundur. Çünkü cinayetten bir gece önce tek gecelik bir ilişki yaşamışlardır.

Eric ve Jaclyn arasındaki ilişki garip bir hal alır. Dedektif görevi ve Jaclyn’e olan hisleriyle arada kalır, ancak görevinden taviz vermeden soğukkanlılıkla davayı yürütür. Jaclyn ise Eric’in kendine inanmayışı karşısında hayal kırıklığına uğrar.

Kitabın genel konusu bu şekilde. Ben oldukça sevdim kitabı. Linda Howard’ın daha önce sadece bir kitabını okudum sanırım. Hangi kitabı okuduğumu hatırlamıyorum ama kalemi oldukça tanıdık geldi.

Howard’ın kalemi cidden çok iyi. Güçlü bir mizah anlayışı olduğu kesin. Çünkü ben okurken çok keyif aldım. Karakterler, konunun bütünlüğü çok yerindeydi. Tek sıkıntı katilin çok erken ortaya çıkmasıydı. Bilmiyorum, sanırım ben son sayfasına kadar gizemini korumasını isterdim. Yine de sevdiğim bir  kitap oldu. Okumanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle Kalın…


Puanım

0 yorum:

Yorum Gönder

Social Profiles

Twitter Facebook Google Plus Instagram Email Pinterest

İzleyiciler

Reklam Alanı

En çok yorum yapanlar

Puanlama Tablosu

Puanlama Tablosu

Yasal Uyarı

Site içerisinde yer alan tüm fikir, tasarım, yazı ve fotoğraflar Ebrar Şeyban'a aittir. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca kaynak belirtilmeden, izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması yasaktır.
Copyright © N. Ebrar Şeyban
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © Bayan Safir Mavi | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com